BIO
Zkrácená BIOgrafie

MALIGNANT TUMOUR působí na hudební scéně od roku 1991 a byl jednou z prvních kapel hrajících extrémní podobu metalu v ČR. Za svou, skoro třicetiletou kariéru mají na svém kontě přes 1000 koncertů na třech světových kontinentech a řadu kvalitních a uznávaných hudebních nosičů, z nichž desky IN FULL SWING (2008), EARTHSHAKER (2010) a THE METALLIST (2016) získaly vysoce kladný ohlas kritiky, což bylo mimo jiné ohodnoceno i soškou Anděla v kategorii Hard and Heavy. Bystrému posluchači jistě neunikl důraz na netradiční videoklipy, z nichž jeden získal ocenění „videoklip desetiletí“. V současné sestavě (Bilos – kytara/zpěv, Šimek basa/zpěv, Bohdič bicí, Korál kytara/zpěv) trhají koule, nakopávají prdele a hlavně prezentují zbrusu novou porci jejich špinavého metalického rock´n´rollu v podobě nové desky THE METALLIST(2016). A příběh pokračuje…

Úplná BIOgrafie

Počátek MALIGNANT TUMOUR sahá na konec roku 1991, kdy fungoval ještě jako noisecore kapela, která se v polovině roku 1992 vyvinula v grindcore s lékařskou/patologickou lyrikou. Nikdo už přesně neví, jak sestava byla v noise časech…. jednoduše, pár přátel vytvářející hluk a legraci. První seriózní sestava byla: Bilos – kytara/zpěv, Roman – basa, doprovodný zpěv a Libor na bicí. Po několika nahrávkách (někdy v roce 1995), Roman s Liborem opustili kapelu, protože už nechtěli hrát grindcore. Do kapely přišli Michal – bicí a Otto – basa. Tato sestava existovala celkem dlouho a má za sebou spoustu nahrávek a koncertů.

V roce 1997 dochází ke změně lyriky z patologických na sociálně kritické texty. V textech zkouší poukazovat na nerovnoprávnost, homofobii, rasismus a světový systém, který zotročuje lidi všude na světě. Ve stejném roce opouští kapelu bubeník Michal, aby se mohl naplno věnovat své kapele Cerebral Turbulency. Rychlou náhradou byla nová tvář – Marek. Pár týdnů po odchodu Michala opouští MT i Otta, který až doposud působí v Needful Things. Z důvodu nedostatku baskytaristů, kteří by chtěli hrát grindcore, se Bilos ujímá pozice baskytaristy a současně do kapely přichází nový kytarista Richard. Na konci roku 1998 opouští bez udání důvodu kapelu Marek a na jaře 2000 odchází taky Richard, který se chce věnovat naplno svým Love History. A tak Bilos opět hledá spoluhráče……během měsíce našel kytaristu Marka (Purulent Spermcanal) a bubeníka Michala (6Mas, Carnal Diafragma, Jezus Crust). Po odehrání několika koncertů odchází Marek. Bilos se opět uchýlil k hraní na kytaru. Jako basák do kapely přistupuje Petr (Hibakusha), který ovšem pobyl pouze několik koncertů a jedno evropské tour. Kapela stagnuje. Bilos se stěhuje do Belgie, kde zkouší hrát s několika lidmi – bohužel jen na pár týdnů a za necelého půl roku přesídluje do Holandska, kde konečně nachází stále členy k pokračování MALIGNANT TUMOUR, a to bratry Johana jako bubeníka a Jelleho jako basáka. V této sestavě dochází k nahrání prvního oficiálního CD – „DAWN OF A NEW AGE“ (2003), prezentující ryzí crust. Po řadě úspěšných koncertů uslyšel Bilos volání domova a opouští Johana a Jelleho, aby se vrátil zpět do České Republiky.

Na jaře 2003 se do kapely na post basáka dostává Šimek, do té doby znám jako basák Cerebral Turbulency. Jako bubeník byl přijat Marsel. S novou sestavou se tvorba MT postupně vyvíjí, pomaličku a jistě přechází ze syrového crust coru na hrubý crust´n´r, který je patrný na 7´´ EP „HAMMER AND ANVIL“ (2004). Naneštěstí v létě 2004 Marsel tragicky zahynul. Post bubeníka obsazuje David (Dysentry, Večírek). Usedlý crust´n´roll se promítá na druhém řadovém CD – „BURNINHELL“ (2005), na kterém se svými sóly podílí i kytarista – Korál (Erebus, GG Pump), který se v létě 2006 stává oficiálním členem MT a společně nahrávají materiál „R´N´R ENGINE“(2006), dva roky na to, pecku „IN FULL SWING“ (2008) a následuje střela „EARTHSHAKER“ (2010) . Tento byl poprvé v historii kapely nahrán s pomocí profesionálního producenta Andyho Classena a ověnčen několika cenami (vítěz Anděla 2010, druhé místo Břitva 2010…).

V prosinci 2012 kapelu opuští bicmen David a na jeho post se usazuje Bohdič (El Ray, GG Pump, Erebus, Citron, Pouze Znouze, Nagauč). Nadčlověk co má místo ruk kladiva a místo noh vysokokadenční kulomet. V této sestavě chlapi připravili nový materiál nesoucí vše říkající název OVERDOSE&OVERDRIVE, který byl nahrán v únoru 2013 opět pomocí osvědčeného profesionála Andyho Classena. Celý rok 2013 je ve znamení živého hraní, kapela například absolvuje evropské tour po boku americké legendární party POSSESSED a spousty dalších akcí nebo festivalů. V plánu je i mexické turné na jaro 2014, ale díky totální neschopnosti místního promotéra je tour nazvané „Overdose over Mexico“ kompletně zrušeno. Avšak původně plánovaný tour split 7“ EP NACIÓN DE METALEROS s mexickými punkrockery ACIDEZ je realizováno v létě 2014, kanadskými UNREST RECORDS. Zbytek roku 2014 kapela hojně koncertuje a rok uzavírá evropským turné „Metaleros Over Europe“. Začátek roku 2015 se začíná pracovat na novém albu s názvem „THE METALLIST“, které vychází na značce UNREST RECORDS na podzim 2016, stejně jako dokumentární film, nazvaný „THE WAY OF METALLIST“ který mapuje 25. letou existenci kapely s humorem jim vlastním. Oba tyto počiny byly kritikou přijaty nadprůměrně. Následuje série živých koncertů, festivalů a dalších nezapomenutelných akci, aby se ke konci roku 2019 zavřel MALIGNANT TUMOUR do zkušebny a pracoval na nástupci velmi úspěšného Metallisty.

Prosinec 2019

This post is also available in: enEnglish